Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

2po2

Tags: 2po2, 2 Po 2, Besniku, Besnik Canolli, 2po 2

Origin: Prishtinë    Residence:        Age: 39   Zodiac sign: Gaforrja  
2po2 is a very famous singer and songwriter in hip-hop music. Grupi 2po2 eshte themeluar ne vitin 1996 nga Besnik Canolli dhe Arben Mehmeti. Ne vitin 1997 arrijnë ti incizojne kenget e para, fillimisht me kengen "S'me pelqen kjo loje" arriten ti bejne per vete zemrat e shume moshatarve te tyre. Adhurues të shumtë këndojnë refrenin e këngës së tyre "Mori dashni e mjera", këngë kjo të cilën grupi 2po2 e kënduan në fillim të karrierës së tyre. I ngacmojnë me shikime kurreshtare, ndërsa Besniku dhe Arbeni iu dh...

>> Full biography >>


  • Find 2po2 on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  244

2020 (2016)

.png" content="4.9" width="160" height="31">

Authentic (2011)

.png" content="4.7" width="160" height="31">

Crazy Girl (2009)

.png" content="5" width="160" height="31">

Hip Hop Filiozofi (2005)

.png" content="5" width="160" height="31">

Hip-hop Therapy (2003)

.png" content="5" width="160" height="31">

Nuk Dorezohemi Lehte (2001)

.png" content="5" width="160" height="31">


» Add A Song »


Yll
Çka Ka Ftyra Jem
A E Din
Kryt Nalt
A Je Single
Gone Girl
Alo (I Dehun)
Kom Ra N’dashni
Palaço
E Premte

Translations (9)


2po2 in e-Cards:

Add an e-Card

Disqus Comments
lyrics.al © 2007 - 2017