A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

2po2 - Kush  (Feat. Don Pizhi & Memli Krasniqi (K.A.S))


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/2005

2005-12-31T00:00:00

Featuring

Don Pizhi

Featuring

Memli Krasniqi

Song from the album:

"Hip Hop Filiozofi"It's a long time that we try finding the lyrics to "Kush" sung by 2po2.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from 2po2 attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Explode - Kush

..................................................
Jam aba kadabrra Qera nuk o gangsta
Zdi me bo magji po di me bo veq hite t'qarrta
E di qe ju dhem se rimat i kom si shpata
Un vi pi 1 vendi qe sun e gjon as harta
Ju nuk keni shanca me mu mu krahasu
Kshyre sa mir po pershtatna n'mzuik jom dashuru
Repin e kom nzemer fellll o sa shum e du
Mos tishin kon kta heterat un sod sisha kon tu knu
Sma nin ti qa thu sma nin as qa thot aj
Un ta regji beat-in edhe hiq pa u kon high
Ti bon rep ton diten apet sun e bon si aj
Qe un e boj ma mir se ti tybe nuk kom faj
Nese nuk um nje vete femnen tonde tkallxon
O i ngrat nuk ka njeri qe sna nje e qe sna don
Man edhe ti e din ket sen
Jena plak nket qim none per ket ....................................................

Alba G - Kush

Alba G :

Yeaah i kom flokt qel nese ty t'intereson , s'shitna mangup skom problem me kerkon , mshen ne gjdo bazz me'm urzu e don mem kap ; e dihet kush o krral ktu e dihet kush o boss , ska problem t' Alba G's se ku shkon po e don , e kshire n'telefon femna jote ma dhuron hah , ky esht hiti i rethines 24 ore mshe nmidis prishtines..

Reff x2 :
kush po vjen woh , veshem xhon woh , vina si ushtri kshtu qi hommie shut the fuck upp . veq nej po edi qi e thej , Qdo dit naper laxhe kshtu qe homie shut the fuck upp

JT :

85 viti kur une erdha knena , diqka ndollte une saher ndrrohet sena , neper skena vi e shkoj karaktere se ndrishoj . jom i njejt me ket t*im nane hala vazhdoj. Une sta kallxoj jeten teme n'kong ty e nimer stkallxoj sha kom se per mu kejt e din , familja mboni me rrespekt shoqnija me ndryshoj , me mangup mese njerz pa shpresa kurr si harrojj ..

Reff x2 :
kush po vjen woh , veshem xhon woh , vina si ushtri kshtu qi hommie shut the fuck upp . veq nej po edi qi e thej , Qdo dit naper laxhe kshtu qe homie shut the fuck upp

Krack :

Back dugaxhi , back to the streets , smokin purrple haze & you know till i sleep biaatch..
ju rrikthim ksaj qimnane qe 10 vjet as ske qit e sen t'karit ti nuk bane , tash me Alba G , JT i kom n'krah , hin ti nferrk tash me mu e un t'vi me saba , se sum man qa po don , jo m'fal jom i zont ..

Reff x1 :
kush po vjen woh , veshem xhon woh , vina si ushtri kshtu qi hommie shut the fuck upp . veq nej po edi qi e thej , Qdo dit naper laxhe kshtu qe homie shut the fuck upp..

Backy - Kush

[ BacKy ]

ngone tash qet sen e mshelne gojen amatera
senin mat mir dil merne te deraa
un me kta dosta shkrum krejt ju bojnaa
se na jem knej qe prodhojm hite me tonaa
qeky sen o shum hitt ti mos u habit
ta bojm naten dit hich pa u merzit
kshtu jena msu na me bo ket shitt
pa u nal pa pushuu me tkall me ket bit
ni ushtim e ron nvesh pom tingllon
o fejk ik prej ktu se nuk o kat shkon
gangsta repera jon bo tona ann
kaniherr para t'del e tshtin me bo llom
ri vech shujj e kurgjo hich mos bluj
se na jena ktuu me ta dhon ty do uj
shhtt boomm se u bo krejt shkrum
qeky sen mur fun hich pa album

Ref..2x [ ennYs ]

Kush pi thot vetit gangsterr
Kush o knejj qe ta bon terr
Kush jemi na kush jon ata
Ik anej se per ty sum ha

[ ennYs ]

mBizotroj n`beteja se i kom dostat n`krah
t`pelqen stili jon po sun bohesh si na
s`kapna per kerkon jom qeky qka jom
e dii qe xhelozon po e verteta m`adhuron
Kritika te un s`vlen durim boj n`krejt senet
ku t`shkoj kom respekt um dojn n`krejt venet
kom respekt per ma t`madhin e jo si do fmijaqa
shiten mangupa e dojn mu bo ruGaqa
ti bon qef me vetin pe rren t`verteten
ti ala je kili mili a thu je te kshyr veten
ngoma qeett flow veq kadal se po tranohesh
mos um kshyr shum shtremt se shpejt verbohesh
si kushleder t`pergjaki se jom i pavdekshem
kur jom me 16 mas veti jom i paprekshem
se stili st`pershtatet dost sje ti per rep
qeshtu un eci para yeahh Step By Step

Ref..2x [ ennYs ]

Kush pi thot vetit gangsterr
Kush o knejj qe ta bon terr
Kush jemi na kush jon ata
Ik anej se per ty sum ha

[ Be1 ]

keit tash u zhduken vec pakica ktu met,
zani jem i trent ty krejt ti mur ment
po sho shum fejka me mikrofon ndor
gjdo i dyti veshet gjon nket sen u bo hor
shum po quditna qysh respektin pe gjujn,
rinia nket koh per paree pot blujn
Jam lodh me ket rap secili po knon,
qysh u boo rapi kshtu kerkush spo beson,
Se boj per fam e as per do lek
e boj per qeff se nuk jom une shmek
hec hup prej ktuhit se ti sje i repit
shko mer inspirim e ri afer detit
jom underground dost kto maje men,
kur pot shoh ty nsken tfikt o ka mbjen
boll tash me kit sen se shum u lodha
per fund emrin tem shkruje ne pantolla
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018