A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  26
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: 403 is a popular group/singers of Pop-Rock music. Grupi 403 eshte pjese e gjenerates se Rockut Kosovar te viteve 80’, e cila njihet edhe si koha me e ndritur ne krijimtarine rock ne Kosove. Grupi 403 u formua në vitin 1981 nga Mentor Gjurgjiali (bas), Fatmir Zajmi (bateri) dhe Naim Osmani (kitarë). Bendit më vonë, pas kryerjes së shërbimit ushtarak, i bashkohet Hektor Gjurgjiali (vokal dhe kitarë), Arben Godanca (kitarë) dhe Veton Orana (sint). Aktualisht nga anetaret qe dikur formuar 403-shin...

>> Full biography >>


Mentor Gjurgjiali

(Former member)

Neki Emra

(Former member)

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Elonida

Gjurmet

Grupi Tonic

Jutbina

Humus

Fisniket

Bon Bon Band

Grifshat

TNT

Udha E Shkembit


Tags: 403, Grupi 403

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018