A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Abdullah Konoshevci

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  20
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Age:
  • 60
BIOGRAFIA: Abdullah Konoshevci is a popular writer. Abdullah Konushevci është shkrimtar i shquar shqiptar. Në Prishtinë mbaroi shkollimin fillor, të mesëm dhe të lartë. Studio letërsinë krahasimtare në "Universitetin e Zagrebit" dhe punoi mbi 20 vjet si gazetar në “Bota e Re” dhe “Rilindja”. Ka botuar me qindra artikuj dhe recensioni për letërsinë e shkruar dhe gojore, për gjuhën shqipe, si dhe ka përgatitur për shtyp (radhitje, faqosje) një numër të madh veprash e revistash letrare. Shumë poez...

>> Full biography >>


Comments

(0)

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Mehmet Bislimi

Liri Loshi

Pal Sokoli

Musa Jupolli

Tyran Prizren Spahiu

Xhenc Bezhi

Avdush Canaj

Sahit Shala

Xhevahir Cirongu

Mihal Gjergji


Tags: Abdulla Konushevci

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018