A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Abdullah Thaqi

Choose star rating

Rating:  4.1 / Votes cast:  31
  • Origin:
  • Novoselle 
  • Age:
  • 76
BIOGRAFIA: Abdullah Thaqi is a writer. Abdullah Thaci lindi ne fshatin Novoselle te Pejes me 1942. Shkollen fillore e ka mbaruar ne vendlindje, te mesmen ne Peje, ndersa fakultetin e shkencave te natyres, dega e kimise ne universitetin e Prishtines. Ne kohe te gjate punon si profesor ne gjimnazin e Prizrenit. Eshte nje autor mjaft produktiv ne letrat shqipe, e ne vecanti ne letersine per femije. Disa nga veprat e tij jane: “ Lumi i drites”, “Treni i bardhe”, “Due pritur ylberin”, “Pik...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Besnik Jaha

Ragip Ramaj

Shaban Abazi

Gëzim Geci

Endi Dresha Nga Peja

Kadri Mehmeti

Isuf Hoxha

Premton Kryeziu

Azem Deliu

Arben Dreshaj


Tags: Abdullah Thaqi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018