A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  50
  • Origin:
  • Tottenham 
  • Age:
  • 30
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Adele is a very famous international artist of Pop music. Adele Laurie Blue Adkins, e njohur si Adele është këngëtare Britanike nga Anglia. Adele filloi të këndojë në vitin 2006 nëpër lokale të ndryshme të Londrës, kariera e saj profesionale filloi në vitin 2008 kur ajo këndoi këngën "Someone like you" (Dikush, si ti) në Brit Awards, Adele la publikun gojëhapur dhe menjëherë pas shfaqjes, ajo nënshkruajti një kontratë me Columbia Records. Tani Adele është një këngëtaret më të famshme Britanike në botë. ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts» Add A Song »Related Artists:

Jessie J

Maria Mena

Hadise

Demi Lovato

Katy Perry

Taylor Swift

Miley Cyrus

Hilary Duff

Lana Del Rey

Lady Gaga


Tags: Adele

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018