A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Adelina Ismaili

Tags: Adelina Ismajli, Adelina Ismaili, Adelina Ismajili

Origin: Prishtinë      Age: 38   Zodiac sign: Shigjetari  
Adelina Ismaili is a very famous singer and songwriter in pop music. Adelina Ismaili eshte femija i pare i prinderve Rexhep dhe Mona Ismaili, babai inxhinier teknologjie dhe nena bibliotekiste me profesion. Nena e saj, znj. Mona ka punuar gjithashtu dhe ne Fakultetin Filozofik ne Prishtinë si këshilltare. Me vone, pas largimit nga puna prej regjimit serb i cili u instalua atebote ne Kosove, vazhdon profesionin si Menaxhere Zyrtare e e Adelina dhe Zanfina Ismaili. Adelina Ismaili ka dy motra, Ema dhe Zanfina Ismajl...

>> Full biography >>


  • Find Adelina Ismaili on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  458

Best Of Adelina Ismaili (2010)

Diva (Feniks) (2008)

Mbretëreshë E Robëreshë (2005)

The Best Of Adelina (2003)

Prej Fillimit... (2002)

Top Hitet (2002)

S'jam Sex Bomb (2000)

Ushtrine Time Do Ta Bej (1998)

100% Zeshkane (1996)

Fore (1995)


» Add A Song »


Skenderbe
Ushtarit Tim
Shko N'r.S.
Trimit Tim
Ku Ma Ke
Mos Ma Gjuj Diellin Me Gurë
Sex Bombe
Me Motor
Mirëdita
You're My Angel

Translations (17)


Adelina Ismaili in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018