A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Adelina Ismaili

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  582
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Age:
  • 38
  • Zodiac sign:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Adelina Ismaili is a very famous singer and songwriter of Pop music. Adelina Ismaili eshte femija i pare i prinderve Rexhep dhe Mona Ismaili, babai inxhinier teknologjie dhe nena bibliotekiste me profesion. Nena e saj, znj. Mona ka punuar gjithashtu dhe ne Fakultetin Filozofik ne Prishtinë si këshilltare. Me vone, pas largimit nga puna prej regjimit serb i cili u instalua atebote ne Kosove, vazhdon profesionin si Menaxhere Zyrtare e e Adelina dhe Zanfina Ismaili. Adelina Ismaili ka dy motra, Ema dhe Zanfina Ismajl...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Zanfina

(Her sister)

Facebook

Profile

Twitter

Account

Youtube

Channel

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Best Of Adelina Ismaili (2010)

Diva (Feniks) (2008)

Mbretëreshë E Robëreshë (2005)

The Best Of Adelina (2003)

Top Hitet (2002)

Prej Fillimit... (2002)

S'jam Sex Bomb (2000)

Ushtrine Time Do Ta Bej (1998)

100% Zeshkane (1996)

Fore (1995)


» Add A Song »

Tribalb
T’Iqja
Ku Ma Ke
Ti Do Të Martohesh
Sex Bombe
Sonte
Skenderbe
Po Nanes Tende Cka I Bana
Shko N'r.S.
Mirëdita

As Songwriter

Loading... Please wait
See More

Translations (17)


Related Artists:

Ganimete Abazi (Ganja)

Ryva Kajtazi

Alberie Hadergjonaj

Arta Bajrami

Edona Llalloshi

Leonora Jakupi

Silva Gunbardhi

Rozana Radi

Soni Malaj

Elsa Lila


Tags: Adelina Ismajli, Adelina Ismaili, Adelina Ismajili

Adelina Ismaili in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018