A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Adelina Ismaili - Kaos I Yti


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Comments

(0)

31/12/2005

2005-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Mbretëreshë E Robëreshë"


E helmueshme kur t'më prekin mua
mendojn se me shpirt unë i dua
e lehtë, si të tjerat dojn
në fund në humnerë mbarojnë.

E mashtrueshme, pabesueshme
si mirazh jam, helm në gjak kam.

Ref:
Jam mashtru'se
vdekjepru'se
dhe helmu'se
josheru'se
kontaminu'se
unë për meshkuj jam,jaaam

Jam mashtru'se
vdekjepru'se
dhe helmu'se
josheru'se
kontaminu'se
unë për meshkuj jam,jaaam

Shpirtin tim askush se pushtoi
zemrën time askush se lëndoi
të lënduar duan me m'harru
por jam plagë që s'mundet me u shëru.

E mashtueshme,pabesueshme
si mirazh jam,helm në gjak kam

Ref:
Jam mashtu'se
vdekjepru'se
dhe helmu'se
josheru'se
kontaminu'se
unë per meshkuj jam.jaaam

Jam mashtru'se
vdekjepru'se
dhe helmu'se
josheru'se
kontaminu'se
unë për meshkuj jam,jaaam

Un tash jam një simbol fatal
në jetë jam kaotike, s'mund ta ndal
kaosin që e linde, e shkove
borxhin do ta kthej, edhe pse harrove!

E mashtrueshme,pabesueshme
si mirazh jam,helm në gjak kam

Ref:
Jam mashtru'se
vdekjepru'se
dhe helmu'se
josheru'se
kontaminu'se
unë për meshkuj jam,jaaam

Jam mashtru'se
vdekjepru'se
dhe helmu'se
josheru'se
kontaminu'se
unë për meshkuj jam,jaaam...
...


Lyrics submited by Abi
more...
lyrics.al © 2007 - 2018