A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Adelina Ismaili - Mirëdita


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  8

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/2006

2006-12-31T00:00:00

Video Production:

Video Art

Song from the album:

"Vjeshte Dimer '06"

Participating in

VFM 2007

Participating in

Polifest 2006


Gjithqka ndegjoj,e gjithqka lexoj
nuk di me as qka te besoj
qdo dit e re me duket njësoj
veq kur kendoj krejt i harroj
Ky udhekryq ne te cilin jetoj
me bën te qeshem me bën te vajtoj
ndoshta duhet më pak te mendoj
me shum te knaqem se te vallezoj.

Mirëdita te them ktu para teje jam
me buzën ne gaz te buzeqeshi unë
Mirëdita te them sa herë te shoh e s'të shoh
te përshëndes e për te mira.

Mbess se kam premtu
e njëjtë si gjithmonë
sepse unë te du
me këtë nuk mbaron
por prapë po fillon
se jeta vazhdon
rrugën ma tregon
me mua kënga jeton.

Shum uj i turbulllt
nën ure po kalon
asgjë e mirë
me nuk është senzacion
nuk di pse kjo gjë
nuk me befason
por qdo ditë kënaqem
se shpirti me këndon.
Ditën e sotme unë do ta gezoj
nesër prap një feste ta festoj
bukur është jeta dua ta jetoj
tash e tutje vetëm vallezoj.

Mirëdita te them ktu para teje jam
me buzën ne gaz te buzeqeshi unë
Mirëdita te them sa herë te shoh e s'të shoh
te përshëndes e për te mira


Lyrics submited by  tinna   vivakosova
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018