A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Adelina Ismaili - F.. The Government


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  8

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/11/1999

1999-11-01T00:00:00

Song from the album:

"S'jam Sex Bomb"

Participating in

Kënga Magjike 1999


Shumë e shumë, shefa na u nd'rruan
erdhën morrën, e nga ne jetuan
e asnjëri i varfër nuk na mbeti
gjithmonë e hangër popull shkreti

Duro, duro shqiptar o bir
se stupci i të mëdhenjve
qenka shumë i shtirë
po zullumi kris për s'trashi
kush je, ç'ka je, nuk t'pyt kallashi

Parja e vogël, por prap po e sjell botën
e ne t'gjithë do e japim votën
Se lirinë zemra e ndërroi
por luftë e vërtetë tani filloi

Kapni thikat, mes vete luftoni
Shpejt karrikat tjetrit t'ia fitoni
pleq't kanë thanë, politika është kurvë
por shqiptari, nuk blehet kurrë..(2x)


Lyrics submited by Bjondina Girl Aaaa
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018