A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Adelina Ismaili - 1 Banes 1 Dhomshe (Tavolina E Gjore)


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  48

Comments

(0)

01/06/2011

2011-06-01T22:09:30

1 banes 1 dhomshe e kemi shum ngusht ndaj dhe tavolinen e qelloj me grusht se kursen babai as nëna nzemrim e qelloj un edhe vllau im

(ref.)se harron as gjyshi i penzionuar ne banesen ton gjithë të zemëruar
mami i thot babit kunder teje qka 1 banes 2 dhomshe bile që s'na dhan

si femij që jemi thurim ëndrra shpresë qdo muaj babi shkruan lutje per banes(2her)

1banes 1 dhomshe e kemi shumë ngusht ndaj dhe tavolinën e qellojm me grusht se kursen as babi as nëna ne zemrim e qelloj dhe une edhe vellau im
se harron as gjyshi i pensionuar ne banesen tone te gjithe te zemeruar mami i thot babit kunder teje qkan 1 banes 2 dhomshe bile qe sna dhan.
si femij qe jemi thurrim ëndrra shpresë qdo muaj babi shkruan lutje per banes(2her)


Lyrics submited by Elvira
more...
lyrics.al © 2007 - 2018