A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Adelina Ismaili - Trimit Tim


Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  28

Comments

(0)

09/03/2008

2008-03-09T13:02:57

Song from the album:

"Diva (Feniks)"


Ooj toka e Kosovës oo
a i dole hakut Oo

Qaje Bjeshkë e Sharrit pabesin ,
më i miri djal ra per lirinë,
u nxi djelli e hana

qau baba vllau, vajtoj nana...

Ju Bjeshkët e Nemuna
me motrat ne sharr

E vajtoni tradhetinë
bekojeni trimin tem ...

Edhe une vajtova
se ma vran rinin
dhe humbi dashni
Trimin e varosa linda lavdine

amanetin e trimit tim

amanetin e trimit tim...


Lyrics submited by Ylberina
more...
lyrics.al © 2007 - 2018