A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Adelina Ismaili - Dasma  (Feat. Naim Krasniqi)


Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  11

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/07/2007

2007-07-01T01:02:54

Featuring

Naim Krasniqi


Na ka dal nusja e mire
Ohhhhh of aman
Na ka dal nusja e mire
Ohhhhh of aman

Nale vain djal se dada vjen apet
Po del qika e pe knon kthizen si kapak fruktalli
Si vjen marre e pe shplon...

Naimi: e se ti spe shplon...!

Hajt be djal del qanej hiq ty mos ta nin
Mu m`ka hije krejt qka boj se jam adelin
Sallatat jan t'shnetshme e n'shkoll na kan msu
Xhevria msimin koxha e kish kuptu
Meshqit si sallatat mi ndrru

E po vijn krushqit rena e rena
Lum konaku që t`shtin mrena
Lum oborri që shkel me kom
E lumja vjerra që i thu non

Oj ti m`ka thon reshadia që
Xhevria e kish gjet ni frajer tha bet ish
Po lujke me gogla e po lujke tenis
Phuu i thash zoti t`marroft
Qysh moj s`po t`vje marre me fol pis
Eee ani kishe po thojn u prish dynjaja
Qikat shum jan cullaku
(rren koft rren koft)
Hajt thash pash bacen mos qit kopalla
Se kty ni her nëpër oda kong t`pisllafta kush na ka knu??

E me ta qit komën me kast
Sa t`jet nata t`ruj me gaz
E me t`shti dada ty përfundi
Ta nin brimën krejt katundi djal

Me ta qit komën me kast
Sa t`jet nata t`ruj me gaz
E me t`shti dada ty perfundi
Ta nin brimën krejt katundi djal

Uuh shihi moj kto shtihejka
M`kann ardh ktu e po`m perdridhen
Veni ven kurr nuk i nzuni
Veq te meshqit shkojn e sillen
Qu dil niher bij zeza kush oshta ajo kulin
Qe po pisket
Vallaj e dita te ko vjehrra kur jom ardh une hajt me det
Shihe ket beterrin tem
Te ko pij e o bo fitil
Mule baco dikush prej juve
Fshinja qata qyrrat me minil

E po vijn krushqit rena e rena
Lum konaku qe t`shtin mrena
Lum oborri qe shkel me kom
E lumja vjerra qe i thu non

Ee lum u bofshin krejt u knaqen
Un veq vetëm ktu si cung
Hajt se nesër kallxon dada
Kush osht ktu ma krye bung
Boni nesër me kopalla
Ka mu kall krejt mahalla
Kam me i fshi tabak kresë
Deri n`udh t'Klines kam me i njek
O kshyre qyrrin tem kuku o kam m'trem
Ku e gjeten ket shtihan
Kush me puth moj ket viran
Qysh pe sho tek o shkru
Me hek e mu fliu
Nallet psht me fluturu
Ne horlloq e kallamoq

E me ta qit komën me kast
Sa t`jet nata t`ruj me gaz
E me t`shti dada ty perfundi
Ta nin brimën krejt katundi djal

Me ta qit komën me kast
Sa t`jet nata t`ruj me gaz
E me t`shti dada ty perfundi
Ta nin brimën krejt katundi djal

Na ka dal nusja e mirë
Of of aman
Na ka dal nusja e mirë
Of of aman
Na ka dal nusja e mirë
Of of aman
Na ka dal nusja e mirë
Of of aman
A ma jep gjergjefin dada te ngon qefin

Na ka dal nusja e mirë
Of of aman
Na ka dal nusja e mirë
Of of aman
Na ka dal nusja e mirë
Of of aman
Na ka dal nusja e mirë
Of of aman
A me jep gjergjefin dada te ngon qefin

Dada vjen apet


Lyrics submited by Xhelozi
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018