A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Adelina Ismaili - Tribalb


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  8

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

07/11/2009

2009-11-07T11:42:48

Video Production:

Dejan Milicevic

Song from the album:

"Best Of Adelina Ismaili"

Participating in

VFM 2010

Participating in

Netët e Klipit Shqiptar 9

Participating in

Zhurma Show 2009


Po vin krushqit o rena rena
dil moj nan ee shtini mrena
shtini mrena naaan me pushuee
te kan ardhuun meem marr muuee.
e shtini mrena naaann me pushuuueee
te kan ardhun moj mem marr muuueee

ref:(2)
Ej vallah moj dera e shpiss
Sot kam lon dit e qiknis

na ka dal nusja ne valle me fustan me pika
na ka dal nusja ne valle me fustan me pika
ma e mira n'shoqe ma e mira n'qika
ma e mira n'shoqe ma e mira n'qika
luj nuse luj syni i keq mos t'paft
kush nuk thot mashalla
ati pika i raft
luj nuse luj syni i keq mos t'paft
kush nuk thot mashalla
ati pika i raft

jam e eger jam e bukur
lozonjare por si flutur
me shikim te djeg si prush ndaj
me thrrasin zinzilush
jam e eger jam e bukur
lozonjare por si flutur
me shikim te djeg si prush ndaj
me thrrasin zinzilush
Adelushe hajde hajde
mos me bej loj me kajde
Adelushe eja eja
se me dogje si rrufeja
Adelushe hajde hajde
mos me bej loj me kajde
Adelushe eja eja
se me dogje si rrufeja

hajde mrena mooojjj
me u knuueeeee
see kaa ardhhh mooojjjj
mem marr muueeeee..
heeeeeejjj


Lyrics submited by Queen'tesa
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018