A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Adelina Ismaili - I Love You More  (Feat. Faudel)


Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  27

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

17/10/2011

2011-10-17T19:05:09

(Adelina:)
Love unspoken, borders broken
Wired rose is colour of the heart.
From the sky we don't look apart.
From the bells de Notre Dame
We are one...

(Faudel:)
???

(Adelina:)
As the sun is arising I will love you more,
as the eagle soar i will adore,
the sky has no east and west, sans contest,
I know i will love you more..

(Faudel:)
???

(Adelina:)
Known story, slured glory
Is my soul whispering:"Let me give"
The mewl of two worlds I live
Mistic fire, hot desire..

(Faudel:)
???

(Adelina:)
As the sun is arising i will love you more,
as the eagle soar i will adore,
the sky has no east and west sans contest,
I know i will love you more..

(Faudel:)
???

(Adelina:)
I am the woman seeking truth
Don't lie
You`ll cry
Just try
Be mine
you'll see
Give me
This sign
divine

(2x)
(Adelina:)
As the sun is arising i will love you more,
as the eagle soar i will adore,
the sky has no east and west, sans contest,
I know i will love you more..
(Faudel:)
???


Lyrics submited by  HanaZ
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018