A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Adelina Mamaqi

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  107
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 79
BIOGRAFIA: Adelina Mamaqi is a popular writer and songwriter. Ka kryer shkollën e mesme pedagogjike, universitetin e Tiranës, në degën Letërsi dhe Gjuhë shqipe. Punoi në Shtëpinë Botuese “N. Frashëri” në redaksinë për fëmijë. Më vonë kaloi redaktore në revistën “Nëntori”. Për 20 vjet punoi në revistën “Fatosi”, “Pionieri”. Vepra e parë e saj titullohet “Ëndrra vashërie”. Në vitin 1963 botoi “Bubi i vogël”. Për 30 vjet botoi poezi, tregime, fabula, përralla. Orizi i milngonave (poemë) Bregu i kaltër (vjer...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Sabrie Selimaj

Irma Kurti

Natasha Lako

Alma Papamihali

Silvana Berki

Manjola Brahaj

Lindite Ramushi

Anita Hoxha

Viktoria Xhako

Mimoza Bici


Tags: Adelina Mamaqi

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018