A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Adelina Pireva

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  10
  • Origin:
  • Gjilan 
  • Age:
  • 37
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Adelina Pireva is a popular singer of Modern Traditional & Traditional Wedding music. Adelina Pireva me muzikë ka filluar të merret që nga mosha 9-vjeçare. Edhe si fëmijë ka marrë pjesë në shumë koncerte e manifestime të ndryshme. Në festivalin “Kosovarja këndon 1997” mori Mikrofonin e Artë, si shpërblim të SHKA “Agimi: nga Prizreni dhe vendin e 5-të nga Juria profesionale. Me Ansamlin “Gurra” të Gjilanit ka marrë pjesë në këto festivale: “Prizreni ’96, 97”, “Kaçaniku 2000”, “Oda Dibrane 1996, 1997, 2000, 2001”- Peshkopi, “Këngë J...

>> Full biography >>


Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


» Add A Song »

Pa Ty
Ti Je Rrushi
S'ka Marrveshje
Nje Kujtim
Te Blini Vjeter


Related Artists:

Rifadije Graiqevci

Shqiponja Muhaxheri

Besa Morina

Aferdita Bajrami

Behare Shala

Monika Salihu

Dafina Kastrati (Gjakove)

Dafina Dauti

Fatbardha Mustafa (Bardha)

Shota Baraliu


Tags: Adelina Pireva, Adelina Piresheva, Adelin Pireva

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018