A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Adelina Thaqi

Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  54
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 37
  • Zodiac sign:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Adelina Thaqi is a popular singer of Pop music. Nëse çdo ditë e më shumë punoni për ta realizuar ëndrrën e jetës suaj atëherë një ditë ajo do të bëhet realitet. Kështu fillon karriera në muzikë e këngëtares Adelina Thaçi. Ajo që nga fillimi i karrierës së saj i është përkushtuar punës deri në arritjen e qëllimit. Si fëmijë e ka dashur muzikën dhe e ka improvizuar mikrofonin me lodra. Muzika për të është pjesë e jetës. Çelësi i suksesit të saj konsiderohet kënga "Shko", e komponuar nga Alfred K...

>> Full biography >>


Comments

(0)

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Jehona Sopi

Mimoza Shkodra

Diellza Kolgeci

Aurora Susuri

Dafina Dauti

Monika Salihu

Hueyda El Sayed

Leonora Poloska

Manca Špik

Juliana Pasha


Tags: Adelina Thaqi, Adelina Thaci

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018