A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Adem Ramadani - Tash Kalun Qe Tri Pranvera


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

14/06/2007

2007-06-14T04:55:09

Song from the album:

"Dy Zogj T Malit"


Tash kalun qe tri pranvera
prej dites qe s'te kam pae

Nuk me duhet aspak jeta
pa ty gzimet per mu s'kae

Nji bilbil qe pash ne anderr
ish kan lodhun tuj vajtue

Skej bylbylit ju afrova
disa fjale une ja tregova

Qke bylbyl oh qe vajtone
kanget e gzimit ti qe s'knone

Kqyr bylbyli mu pergjegje
me fjale t'zemres ai spo flete

Fjalen nuse kur u ndjeva
nat moment oh mu kput shpresa

Me fjale zemres po t'regoje
ruje veten mos u dorzoe

Ruje vetin mos me u dorzue
se per jete s'kam me t'harrue.


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018