A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Adem Ramadani - Shtrati Im Eshte Dheu


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  37

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/2007

2007-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Duaja E Nenes"


Më hidhni dhe mbi trupin tim
ngase tjeter tesh nuk kam
prej sot e ndrrova un shtratin tim
tash banor i varrit jam
errsirë çdo anë frik e trishtim
shpirtin tim tash e kaploj
dhe çdo rreze drite u nderpre
çdo gje mbaroj (2x)

ku mbeti nena dhe dashnia e saj ,
a thua u treet..(3x)
ku mbet familja dhe femit e mi?
si me lan vet (3x)
ku mbeten shoket e vllazeris me sjan me mu
ku mbeti grumbulli pasuris që kam fitu..
asgje nuk mora te gjitha i lash dheu më ka mbulu

refreni

Me hidhni dhe mbi trupin tim
ngase tjeter tesh nuk kam
prej sot e ndrrova un shtratin tim
tash banor i varrit jam
errsir cdo ane frik e trishtim
shpirtin tim tash e kaploj
dhe cdo rreze drite u nderpre
cdo gje mbaroj

Cfar ka kjo zemer qe me nuk rre
pse me spunon..(3x)
nuk leviz dora slevizin syt ,
me pergjithmon (3x)...
Ku esht shenderritja e trupit tim plot gjalleri
ku mbet deshira per jet te gjat plot harmoni..
e tere gjithesia mu be e ngusht o shokt e mi

Te Ti u ktheva o Allah me meshiro
falja gjunahet robit Tend
dhe e shpeto
shpresa e fundit o Zoti im
tek Ti me mbeti
ma shendero mua varrin tim bahçe Xheneti (5x)


Lyrics submited by Blero
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018