A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Adem Ramadani - Kush Po Vjen Me Temena


Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  12

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/2004

2004-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Dasma Shqiptare"

Song from the album:

"Kolazh 2005 Vol.2"

Song from the album:

"Aman Aman Medet"


Dy tre dite pa hy n'pranvere
ni bybyl na ardhka n'dere
po fol nana si rrufe
e lumja une u bana me reje
e lumja une u bana me reje

(Refreni)
Kush po vjen me temena
po vjen nusja marshalla
cilne deren krah e m'krah
hyn n'oborr me bismilah (2)

Nisja tash me def
nisja tash me def (2)
Ishallah per hajr
e me muhabet (2)

Oh moj nuse n'fustan t'bardh
lumja ti te kush ke ardhe
me pas lyp neper dynja
se n'vend mat mire
tybe n'kishe rae
se n'vend mat mire
tybe n'kishe rae

Kush po vjen me temena
po vjen nusja marshalla
cilne deren krah e m'krah
hyn n'oborr me bismilah (2)

Me def me shuplak
me def me shuplak (2)
Ishallah per hajr
edhe me nafake (2)


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018