A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Adem Ramadani - O Mor Djal I Ri Në At Gurbet


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  9

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

06/01/2013

2013-01-06T16:58:43

Song from the album:

"Keng Dasmash"


O mor djalo i ri ne at gurbet
O mor djalo i ri ne at gurbet
Oo kthehu djal se vajza te pret
Oo kthehu djal se vajza te pret

M'pate than se do te kthehesh shpejt
M'pate than se do te kthehesh shpejt
Oo shkun shum muaj e u banen vjet
Oo shkun shum muj e u banen vjet

E harrove fjalen qe mke dhan
E harrove fjalen qe mke dhan
Oo ket pranver dasmen do ta bajm
Oo ket pranver dasmen do ta bajm

Mu verbuan djal dy syt e ballit
Mu verbuan djal dy syt e ballit
Oo qajn per mue edhe zogjt e malit
Oo qajn per mu edhe zogjt e malit

Ne gjdo mbremje gjdo mengjes te bardh
Ne gjdo mbremje gjdo mengjes te bardh
Oo pres prej teje te me vjen naj fjal
Oo pres prej teje te me vjen naj fjal

E mallkova un per jet gurbetin
E mallkova un per jet gurbetin
Oo na ndav zemrat e asgja sna mbeti
Oo na ndav zemrat e asgja sna mbeti


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018