A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Adem Ramadani - Rrespekti Ndaj Prinderve


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  49

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/2005

2005-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Të Duhemi Për All-Llah"


Ej oh ngoni vllazen musliman,
nja dy fjale po du me i than

Du me i than nja dy fjali
me kajt i dert per ket rini

Per rinine e kohes t'sodit
qe i harruno fjalet e Zotit

Fjalet e Zotit i qiten n'uje
e kan marre model te huje

kan marre model europian
kishe ma modern me kan,
oh spo i nderojne hiç babe e nane

Eeeeejj, pejgamberi alejhi selam
ne hadith vertet ka than

Kqyre nanen sa t'asht gjalle
mes dy syve puthe n'ball

Sat mujsh i hakesh ti mei dal
me butsi me nane sa t'mujsh

N'daç sevape ti meu mush
bab e nane mei kqyr pa nal

Asht njesoj si n'xhihad me dal
nane e babe ooo kush i kqyre

Lum per veti ska ma mire
ska ma mire vlla kta ta dishe

Nanes qefin mos me ja prishe
ka than Zoti ne Kur'an
oh nanes as offff mos mei thane

Sa rendesi nana ka bajt
sa here i vogel ty t'ka lajt

Sa here naten me ty ka kajt
sa here n'gji pa ndal t'ka majt

A je n'men djale a ke harru
shume ka hek nana e ka duru

E me skamje t'ka shkollu
krejt me barna ty tka rrit

Sa her nder nana ty t'ka prit
e sa here ti kur je vonu

Pa ty sofren se ka shtru
çdo kafshat e ka nda me ty
oh qysh pra fjalen me ja kthyyyy

Nane e babe kush nuk i ngon
Allahu at nuk e don

E rahmet per ta nuk lshon
edhe rrëskun ja ndalon

Kur t'jven koha vllaznit me u nda
mos thuj nana shyqyr sum ra

Se ni dua nana me ba
dyrt e qellit qel i ka

Kurr hajr veti s'ke me i pa
oh as n'ket jete as n'at dunja

Oh apo ngon oh more djale
per dite t'mirat mos mei nal

Pasurine krejt me ja fale
nanes hakesh s'mun mei dal

Ndaç ti nanen per me gzu
ndaç pleqnin me ja letu

Ndaq ti hekat me ja harru
me fjale t'kqija mos me ranu

Asni her mos me e idhnu
se gjithmone nuk ka me rrnu

Ni here nana met uru
punet mas miri kan met shku

Ni dua nana me ba
asni t'keqe ske me pa

E lum kush nanes i ban hyzmet
Zoti e shperblefte oj nane, hajde oh me xhennete


Lyrics submited by Mexhid
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018