A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Adem Ramadani - Sikur Fluter Shkon Tuj Kcy


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  13

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

08/07/2011

2011-07-08T18:35:32

Song from the album:

"Nkapixhik Dola Met Pa"


Në nje Dasem ty te pash
isharet me sy te dhash,
Në nje Dasem ty te pash
isharet me sy te dhash,
Dal kadel jam afru
me ty deshta me vallzu,
Dal kadel jam afru
me ty deshta me vallzu

2x Sikur fluter shkon tuj kcy
shpesh po ma lun njanin sy,
Me ty luften e kam nis
nuk dorzohem pa e bitis,

i hap krahet me shami
sikur shqipja ne liri,
i hap krahet me shami
sikur shqipja ne liri,
me kast belin e dredhon
zemren time t'ma gacmon
me kast belin e dredhon
zemren time pesh ma çon

4x Sikur fluter shkon tuj kcy
shpesh po ma lun njanin sy,
Me ty luften e kam nis
nuk dorzohem pa e bitis


Lyrics submited by  bzzzz
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018