A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Adem Ramadani - Keng Per Z.dardhishten


Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  3

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

17/01/2013

2013-01-17T14:12:26

Song from the album:

"Dy Zogj T Malit"


Oh permbi vorre ,o t'rimave t'Koshares
oh po pikon, loti i ni nanes

Cou nane Habibja, se e ki djalin trim
o qe Kosoves ja fali lirine

Oh nizet e kater (24), ende pa i mushe
Oh rroke manzerren, biro rroke pushke

Oh n'dasmen tande, biro pa e nise
te thirri Kosova, krushko i Lirise

Ohh conja nanes, i ni shej prej mu
ohh te fala loke se n'KOSOVE kam shku

Oh jepja nanes, shenjen e UCK'es
oh per KOSOVE, nane ti m'kishe le

Ohh 12 dite, besa 12 nete
oh ne Koshare pushka po kerset

Ohh lufte e madhe, oh me serb barbar
ohh plumbat e rande, Zeken e kan marre

Oh une po vdes, oh ju shokt e mi
oh n'pacit ymer, ju e gzofshi lirine

Ohh tan KOSOVA, me motra e vllazni
oh se une bahem deshmor per lirine

Ohh ni amanet ati babes tim
le ta kete babloku prej meje kujtim

N'xorri armen e dores, shokve jau ka dhan
mos me kaj oh babe, mos me kaj oj nane

Oh shume te fala Shkupit me mi cu
oh mahalles tem Dizhanit, oh ku kam rr'nu

Atje u rrita, oh e jam burrnu
oh thoni Zeka, shume ju ka nderu

Oh djale i ri, oh me zemer t'madhe
Zekirija Dardhishtja oh bir oj ksaj ane

Oh me rrespekt, ty do te kujtojme
Ohh, sa t'jet jeta, Ejj, Kangen do ta knojme
ohh more.


Lyrics submited by  muharem
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018