A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Adem Ramadani - Të Duhemi Pë All-llah


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  11

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/2005

2005-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Të Duhemi Për All-Llah"


Zgjatma dorën o vëlla se
ti shpinën ma ke kthy
ne jemi musliman
e të gjith jemi vllazni
se pëçarje e hidhrim
me pas gjithmonë ne mes nesh
nëse duhem për Allah
Allahu ka me na desht
nëse duhem për Allah
Allahu ka me na desht

nëse do mor vllah me dit çysh I ke punt me iman kshyre at qe do për vete ape don për vllaun tan nëse do mor vlla me dit çysh I ke punt me iman kshyre at qe do për vete ape don për vllaun tan


O Zot na bashko si nyjet na lidh fati I muslimanve zemrat të naj dridh dhe mos më shum nji lutje e sinqert për njani tjetrin ta kem dert

O Zot na bashko si nyjet na lidh fati muslimave zemrat të naj dridh dhe mos më shum një lutje e sinqert për njani tjetrin ta kem dert

eh (shejtani)xhelozon neve bashk zdo me na pa mundohet ne cdo mënyr në mes nesh fytne me ba

me urtsi e me durim ne cdo sfid do ta kalojm me shejtanin dy luftim dhe inshalla do tfitojm me shejtanin dy luftim dhe inshalla do tfitojm

o vllazni pa interes njeri tjetrin ne ta dojm
dor për dore për nXhenet te sigurt , do të marrshojm

o vllazni pa intëres njëri tjetrin ne ta dojmë dor pë dore për nXhenet te sigurt do të marshojm

O Zot na bashko si nyjet na lidh fati I muslimanve zemrat të naj dridh dhe mos më shum nji lutje e sinqert për njani tjetrin ta kem dert

O Zot na bashko si nyjet na lidh fati I muslimanve zemrat të naj dridh dhe mos më shum nji lutje e sinqert për njani tjetrin ta kem dert

Besimtart jan si një trup që askush nuk mund ti then nëse nje gjymtyr sëmuret krejt trupi dhembje e ndjen ndjen të bashkuar bëjm kala dora e shkaut sun na prek nja(1)për krejt e krejt për 1 (një) jemi gati për me vdek

nja(1)për krejt e krejt për 1 (një) jemi gati për me vdek

Allahu na ka premtu që një dit do triunfoj nëse jemi të bashkum gjith botën do ta tsundojmë Allahu na ka premtu që një dit do triunfoj nëse jemi të bashkum gjith botën do ta sundojmë

O Zot na bashko si nyjet na lidh fati muslimave zemrat të naj dridh në mos më shum një lutje e sinqert për njani tjetrin ta kem dert

O Zot na bashko si nyjet na lidh fati muslimave zemrat të naj dridh në mos më shum një lutje e sinqert për njani tjetrin ta kem dert


Lyrics submited by Shqiprim Latifi
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018