A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Adem Ramadani - Festa E Bajramit


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  51

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

27/06/2016

2016-06-27T23:13:31

Ne kto qaste te Bajramit buzqesh ftyra e Muslimanit,sot ka gzim bota Islame knon kuran e thrret ezan eee,
rreff:

Gzohu gzohu o Musliman e sot festojm t`bukrin Bajram eeee...
Ramazani me plot begati ee,e percollem me krenarie, me ibadetete dhiker te Zotit kalojn ditet e motmotit
reff:
Gzohu gzohu o Musliman e sot festojm t`bukrin Bajram eeee...

Gjith natyra ne form te vet e, madhron Zotin e vertet e, ndriqon hena shkelqen djelli, feston toka e feston qjelli
rreff:
Gzohu gzohu o Musliman e sot festojm t`bukrin Bajram eeee...

Cdo shtepi te Muslimanit shtrohet sofra e Bajramit,
pershendet vellai vellan e vet uron Bajramin per shum vjet eh...
rreff:
Gzohu gzohu o Musliman e sot festojm t`bukrin Bajram eeee...


Lyrics submited by Imer   FatluM
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018