A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Adem Ramadani - Dita E Gjykimit


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  36

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/2007

2007-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Duaja E Nenes"


qendron para zotit
i zhytur ne djers
per rreth teje presin
me miljarda njerz
ne te moj xhenemin
e zhgurgullon
a ka kush prej juve
sot qe do te shpeton ?

tani je i vetem
askush nuk ndihmon
gjdo veper e jotja tani
dot peshon

kur ti sheh mekatet
ke me u befasu
qfar qenka kjo liber
qe krejt i ka shenu 2×

ref...qendron para zotit .....

mjer per at qe zoti verber ka me ngjall
e qe nuk ka sheja te sexhdes ne ball
ke mohuar zotin sa ke qen ndyja 2x
ta shijon denimin hiq pa ja da

ref.....

of sa dit e fshtir djelli per mbi kok
ate dit ske mik jo nuk ke as shok
prapa shpine libri kujt ka me ju dhan
denimi i All-llahut do tjet shum i rond

ref....

kjo dit more vlla e gjat mira vjet
jo spo e njeh nona te birin e vet
te kaplon trishtimi te kaplon huti
kur del para zotit me dhon llogari¨

ref...

ura e siratit o vlla po na pret
esht e vetmja shpres per me dal nxhehnet
nese ske besu kemba do treshet
e te kaplon zjari si vullkan i nxeht

ref...

ate dit ka ftyra qe bajn drit si han
nen hijen e arshit ata kan me kon
per ta nuk ka lodhje as nuk ka merzi
ata kan shperblime hiq pa kufij

ref....


Lyrics submited by Sara
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018