A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Adem Ramadani - Dera E Huaj Me 7 Dryna


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  37

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/2011

2011-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Kjo Dynja Si Bora Ne Diell"


1)Erdhen krushqit,
nuse po bahna,
zemra n'ven mu ngri,

(2x)
Me tha baba kur n'gryk e morra:
"zbardhma ftyren bij"
Sa Pranvera i numrova u ban plot 7 vjet,

(2x)
Qka m'ka gjet mu,mu te mjeren kerkon mos e gjet
Dera e huj nan me 7 dryna per mu koka kan,
pse s'me fali evlad Zoti fajin ma kan lan,
nuk kam forc ma me ba saber pa drejtsit me mlun,
a ka nan qe si kan zemra djepin me perkun,
"ti nuk ke fmij na e fike oxhakun"
me thojn dit per dit,

(2x)
A kan fund naj her kto hjeka,
m'ka ardh shpirti n'fyt
Fjalt e rana sikur plumbi po i maj n'veti un,

(2x)
Mos ta din veq bab e nana se merziten shum

(2x)
Dera e huj nan me 7 dryna per mu koka kan,
pse s'me fali evlad Zoti fajin ma kan lan,
nuk kam forc ma me ba saber pa drejtsit me mlun,
a ka nan qe si kan zemra djepin me perkun


Lyrics submited by Xhevdet Maloku
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018