A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Adem Ramadani - Ja Resulullah


Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  25

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/2011

2011-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Kjo Dynja Si Bora Ne Diell"


ja resulullah ja habib allah
aaaaaaaaaa...

Si lulja me vez si flladi n'mëngjes
Si lulja me vez si flladi n'mengjes
Erdhe me bekim ti o pejngamberi im
Erdhe me bekim o i dashuri im

Gjith zemrat na i g'zove mbushe me sevda
Kurban tu bafsha ja resulullah
aaaaaa...

Si djelli kur nxen, si nata pa re
Si djelli kur nxen, si nata pa re
Na e solle kët din, rahmet për gjith njerzin
Na e solle kët din, rahmet për gjith njerzin

Gjith zemrat na i g'zove, mbushe me sevda
Kurban tu bafsha ja resulullah aaaaaaaaaa...

Allahu t'ka ngrit te dha çdo virtyt
Allahu t'ka ngrit te dha çdo virtyt
Krenohem çdo dite un që jam umeti yt
Krenohem çdo dite un që jam umeti yt

Gjith zemrat na i g'zove mbushe me sevda
Kurban tu bafsha ja resulullah
aaaaa....


Lyrics submited by Lola   rexho
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018