A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Adem Ramadani - Ti Je Feja E Vërtet


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  102

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

18/08/2011

2011-08-18T00:21:51

Dej sa t'thirret n'tokë ezan,
dej sa dielli të rrezon
LA ILAHE IL-LALL-LLAH
ka me u thanë

Kan deshirë armiqt e fesë
me naj nxjerr faqen e zezë,
na nënçmojnë e ofendojnë,
e na pren n'besë

Të sulmojnë e robërojnë
të njollosin si të dojnë,
por ti qëndron.

Se ti je feja e vërtetë,
e ndriçove gjithë dunjan,
për njerzimin selamet,
në çdo kohë gjith'her je kanë.

Hapi rrezet ti moj dritë,
errësiren ti godit,
dritën tande Zoti e shton,
anë e mbanë zemra çliron.

Të shikojn çdo herë me frikë,
gjoja ti je fe e ligë
dhe se ti për botën mbar
je rrezik!

E vërteta u pengon
andaj duan ta mbulojnë
e të mveshin qdo ndyt'si
të shtremb'rojnë...

Të sulmojnë e robërojnë
të njollosin si të dojnë,
por ti qëndron.

Se ti je feja e vërtetë,
e ndriçove gjithë dunjan,
për njerzimin selamet,
në çdo kohë gjith'her je kanë.

Hapi rrezet ti moj dritë,
errësiren ti godit,
dritën tande Zoti e shton,
anë e mbanë zemra çliron.

Do t'gëzoj ky din merita ku hyn nata edhe dita
se kjo fe nuk mposhtet kurrë, drita e diellit nuk zihet me dur (x4)


Lyrics submited by Xhevdet Maloku   bzzzz
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018