A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Adem Ramadani - Ugurolla Pajazit Be Djal


Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  3

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/2008

2008-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Jetim Me Babe E Nane"


Ugurolla¹ Pajazit bre djal'e
n'Prizeren kam ra për pazar'e
N'Prizeren kam ra o për pazar'e
At' allti djalo pse pe mban'e
Pse pe mban djalo qat allti'e
Jan qellu besa jabanxhi'e
Jan qellu'e besa jabanxhi'e
Kurr n'kët' shehër² o nuk jam hi'e
O qysh su gjet o naj mushteri'e
Me ja lan ket tshkreten allti'e
Ai çaushi³, nji faqezi'e
Po ma vet au at djal te ri 'e


Lyrics submited by Bogovina Tetove
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018