A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Adem Ramadani - Allah Ti Dergove Nuhin


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  34

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

23/10/2011

2011-10-23T20:53:34

Allah ti dergove Nuhin
Ai ka qen Resuli i pare
Thirri naten thirri diten
Popullin jo besimtar

Allah Pejgamber dergove
Kohe pas kohe mijera her
Por prej tyre ti dallove
Ulun azmin me shume vler
Shume na bane nder

Baba i gjithe Pejgambereve
Ishe ti Halilullah
O i madhi Ibrahim
Ja imam Hunefe (2her)

Allah pejgamber dergove
Kohe pas kohe Mijera her
Por prej tyre ti dallove
Ulun azmin me shume vler
Shume na bane nder

Per ty Zoti hapi detin
Te lartsoi Ja Musa
Drejt per drejt Allahu t foli
Ne kodren turisina(2her)

Allah Pejgamber dergove
Kohe pas kohe mijera her
Por prej tyre ti dallove
Ulun azmin me shume vler
Shume na bane ndere (2 her)

Ja Isa ti ne djep fole
Lindja jote mrekulli
Allahu ta msoi gajbin
Inxhilin ta shpalli ty (2 her)

Allah Pejgambere dergove
Kohe pas kohe mijera her
Por prej tyre ti dalllove
Ulun azmin me shume vler
Shume na bane nder

Kush troket n dyrt e xhenetit
Ja Said elanbija'a
Ti je vula e pejgambereve
Ja Muhamed Mustafa

Allahu na porositi
Te dergojm ty salavt
Ai ty ta dha Keutherin
E te nderoi me Shefat

Allah Pejgamber dergove
Koh pas kohe mijra her
Por prej tyre ti dallov
Ulul azmin me shum vler
Shum na bone nder


Lyrics submited by Genta Dhe Timi
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018