A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Adem Ramadani - Kudo Feste


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  29

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

24/07/2012

2012-07-24T11:36:01

Song from the album:

"Së Bashku Për Ju"


Ne keto qaste te bajramit
buzeqesh fytyra e muslimanit
sote ka gezim bota islame
kendon kuran e therret ezan

REF
gezohu gezou o muslimane
sote festojme te bukurin bajrame 2X

Ramazanin me plot begatie
e percollem me krenarie
me ibatete dhiker te Zotit
kalojne ditet e motmotit

REF
gezohu gezou o muslimane
sote festojme te bukurin bajrame 2X

Gjith natyra ne forem te vete
madheron Zotin e vertete
ndricon hena shkelqen dielli
feston toka e feston qielli

REF
gezohu gezohu o muslimane
sote festojme te bukurin bajrame 2X

ne cdo shtepi te muslimanit
shtrohet sofra e bajramit
pereshendet vellai vellan e vet
urojne bajramin per shume vete

REF
gezohu gezou o muslimane
sote festojme te bukurin bajrame 2X


Lyrics submited by Lirije
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018