A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Adem Ramadani - Stacioni I Dynjas


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  22

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

26/05/2010

2010-05-26T00:28:20

Gjuromva pas luturis
Lypa n'Ttok e lypa Ndet
nuk lash vend pa e kerku
lumturi nket bot skam gjet
me ne fund e kam kuptu
se dujnaja qenka bosh
jo nuk vlen per to me dhan
as 1 lir e as 1 grosh
jo nuk vlen per to me dhan
as 1 lir e as 1 grosh

Ref
Mos u ndal shum o njeri
Ne stacionin e dunjas
Kalimtar je ne ket bot
ahiret vlla ka me pas
Se kjo jet eshte shum e shkurt
e kalon hiq pe e vrejt
ate qe ke me punu
Nahiret vlla ke me gjet
ate qe ke me punu
Nahiret vlla ke me gjet

Te mjafton ty nje kafshat
o Rob i dinarit tan
Pse bohesh aq dor shtrengum
a e din se krejt ke me i lan
Pse bohesh aq dor shtrengum
a e din se krejt ke me i lan
Shfrytezo kohen ne rini se se din a bohesh plak
kush eshte ai qe te dha liri
e smerzitesh ti as pak
kush eshte ai qe te dha liri
e smerzitesh ti as pak

Ref
Mos u ndal shum o njeri
Ne stacionin e dunjas
Kalimtar je ne ket bot
ahiret vlla ka me pas
Se kjo jet eshte shum e shkurt
e kalon hiq pe e vrejt
ate qe ke me punu
Nahiret vlla ke me gjet
ate qe ke me punu
Nahiret vlla ke me gjet

Dhe qdo dit Vjen dit e re
e therret leshon nje zë
ke kujdes thot o njeri
Tash po shkoj e kurr svi me
Ke kujdes thot o njeri
tash po shkoj e kurr svi me
mir a keq qka ke punu
te gjitha un i shenoj
para ZOTIT ke me u taku
librin tend
kur ta shpaloj
para ZOTIT ke me u taku
librin tend
kur ta shpaloj

Ref
Mos u ndal shum o njeri
Ne stacionin e dunjas
Kalimtar je ne ket bot
ahiret vlla ka me pas
Se kjo jetedhte shum e shkurt
e kalon hiq pe e vrejt
ate qe ke me punu
Nahiret vlla ke me gjet
ate qe ke me punu
Nahiret vlla ke me gjet

Mos gabo ti e me than
hajt se ka koh jam i ri
egjeli saber nuk ban
aj te vjen ne befasi

egjeli saber nuk ban
aj te vjen ne befasi

egjeli saber nuk ban
aj te vjen ne befasi


Lyrics submited by Antigona Vrajolli
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018