lyrics.al
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Official Video


Adem Ramadani - Mulla Jakupi    (Feat. Ylber Aliu)


Choose star rating
  Rating:  4.9 / Votes cast:  187Music: Adem Ramadani   Lyrics: Adem Ramadani   Arrangement: Artan Kastrati   Video: Redonpictures  

Pse i mbuloi zemrat merzia
pse po qan plaku e fmija
pse jan mledh gjith ky nam njeri
paska mbet i shkret minberi
mora vargun e poetit
me i knu trimit te umetit
para vepres heshtin fjalet
s'kan nevoj mbeshtetje malet
para vepres heshtin fjalet
s'kan nevoj mbeshtetje malet

Thrret ezani te xhamija
por ka mbet e that kursija
hajde hoxh te pret xhemati
fjala jote rrjedh si mjalti
lavdi paq hoxha i Sllupçanit
dijetari i ballkanit
kurr s'tu lodh shpirti as trupi
i madhi hoxh Mulla Jakupi

Sikur det mbushur me dije
dersi yt çdo her me shije
uji fresket n'mes shkretire
flakadan ne mes errsire
ti gjithqka i dhe ksaj toke
se kshtu t'msoi nana loke
kur u dasht me mbrojt vatanin
nuk e lshove istikamin

Thrret ezani te xhamija
por ka mbet e that kursija
hajde hoxh te pret xhemati
fjala jote rrjedh si mjalti
lavdi paq hoxha i sllupçanit
dijetari i ballkanit
kurr s'tu lodh shpirti as trupi
i madhi hoxh Mulla Jakupi

Lyrics submited by Liman Berisha
 • 2017-02-25 15:35:08
  lavdi paq hoxha i Sllupçanit\r\ndijetari i ballkanit

  Submitted by: Ramadan Demiri
  6
  3
 • 2017-02-20 20:43:00
  Pse i mbuloi zemrat merzia pse po qan plaku e fmija pse jan mledh gjith ky nam njeri paska mbet i shkret minberi

  Submitted by: Ardijan Deuces
  54
  11
Loading...Kalendari
26/02/2017
Happy Birthday Happy Birthday:
Nita Bahtiri
Nita Bahtiri
24 vjeç
Hidaver Osmani
Hidaver Osmani
49 vjeç
Gerard Merdani
Gerard Merdani
23 vjeç

This Week's Poll
   19-25 Shkurt 2017

Kënga Më E Mirë E Noizyt?

  Number 1

  Big Body Benzo

  Gangsta Love

  Çfarë Ti Bëj

  Gipsy Lover

  Anytime Anywhere

Vote