A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Adem Ramadani - Mos Me Thoni Gurbetqar


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

13/12/2015

2015-12-13T18:47:36

Song from the album:

"Me Fal Oj Nene"Mora rrugen e Gurbetit
O sa keq ja bona vetit


Mu shu drita e Imanit
Më mungon thirrja ezanit

Ref. 2×herë
Mos me thoni Gurbetçar
Ndashit dhimbjen me ma nal
Ti moj Nanë ma bon hallall
Qe për mu ke shumë mall


Sa herë vjen Nanë Ramazan
Shpirti e Zemra po më qajnë


Pa Iftar me lotë në Sy
Në Vendlindje du me u kthy

Ref. 2×herë
Mos me thoni Gurbetçar
Ndashit dhimbjen me ma nal
Ti moj Nanë ma bon hallall
Qe për mu ke shumë mall


Lyrics submited by PePPi
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018