A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Adem Ramadani - Allahu Ekber Kebira  (Feat. Adnan Daci, Bekim Dehari & Ylber Aliu)


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  51

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/05/2017

2017-05-31T15:00:00

Featuring

Adnan Daci

Featuring

Bekim Dehari

Featuring

Ylber Aliu


Çdo krijesë që n'botë frymon
Çdo gjallesë që ekziston
Çdo gjë që jetën shijon
Ja Allah të madhëron

Edhe dita kur gjallëron
Edhe nata kur mbulon
Edhe yjet kur ndriçojnë
Ja Allah të madhërojnë

Allahu Ekber Kebira
We elhamdulilahi kethira
We subhanAllahi
Bukreten we esílá

Edhe lulja kur lulëzon
Edhe mali kur gjelbëron
Dhe bilbili kur këndon
Ja Allah të madhëron

Edhe qielli kur gjëmon
Dhe rrufeja kur veton
Edhe shiu kur pikon
Ja Allah të madhëron

Allahu Ekber Kebira
We elhamdulilahi kethira
We subhanAllahi
Bukreten we esílá

Edhe peshqit sa lloj janë
Sa ka n'det e oqean
Dhe insekte me milion
Ja Allah të madherojnë

Ty çdo gjë t'shpreh madhërim
Perveç ca njerëz e ca xhin
Shumë prej tyre jo nuk dinë
Udhëzoj Ti ja Rahim

Allahu Ekber Kebira
We elhamdulilahi kethira
We subhanAllahi
Bukreten we esílá

e-Cards (1)

U krijua nga ZAYN.MALIK 2018-04-12 19:56:33
Edhe qielli kur gjëmon
Dhe rrufeja kur veton
Edhe shiu kur pikon
Ja Allah të madhëron

Add an e-Card

Fullscreenmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018