A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Adem Ramadani - Kenga E Rexhes


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

09/12/2017

2017-12-09T20:49:54

Song from the album:

"Kenge Folklorike"


ah rexh mehmeti ni djal oj rie
oj ka qit o qarshi do dhi ee

oj ka qit o qarshi do dhi ee
beqir aga qaj zotnie

ah beqir aga qaj zotnie
dul po vet o nerper qarshie

dul po vet o nerper qarshie
mos ma pat kun rexhen me sy ee

mos ma pat kun rexhen me sy ee
cili o rexha nuk pe di ee

cili o rexha nuk pe di ee
qaj qe o pshtet per zit xhamise

qaj qe o pshtet per zit xhamise
kallushan o musteqe zije

kallushan o musteqe zije
kadal dal po shkon drejt tije

ah sa po i man lum rexho kto dhi ee
ik lum beg o sjan per tyeee

ik lum beg o sjan per tyeee
ot kqija ndok jan te forta ngjije


ot kqija ndok jan te forta ngjije
sun ti mjel beg zoja ndimie

sun ti mjel beg zoja ndimie
msu u mei mjel malsorja ngjurdie

msu mei mjel malsorja ngjurdie
tuj ra bor o tuj ra shie

tuj ra bor o tuj ra shije
o mir e di beg qka lyp ti ee

o mir e di beg qka lyp ti ee
lyp alltin o perbi syeee

o perbi syeee
bash ne lul te ballit
jam kraniq o pika djalit


jam kraniq o pika djalit
ti derdhi trut midis pazarit

ah ne pazar mor trut ti derdhi
dugajgjit djalo bajshin seri

ah dugajgjit djalo bajshin seri
oo beqir ager ooo fort ma zuni sherri


Lyrics submited by elton ismaili
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018