A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Adrian Gaxha

Tags: Adrian Gaxha, Ardian Gaxha, Adrian Gagja, Adrijan Gadza

Origin: Shkup      Age: 33   Zodiac sign: Ujori  
Adrian Gaxha is a very famous singer and songwriter in pop music. Adriani vjen nga nje familje prej 4 anetaresh, babai i tij Z.Emin, mamaja Zonja Suzana dhe vellai Dritoni-Adriani eshte femija i vogel. Adriani nis per here te pare te kendoje ne moshen 5 vjecare ku rregjistrohet ne shkolle te muzikes. Gjithashtu po 5 vjecar merr pjese ne nje festival per femije te quajtur Bilbilat e Pranveres. Adriani vazhdon te frekuentoje festivalet per femije deri ne moshen 16 vjecare. Adriani fitoi zemrat e publikut shqiptar...

>> Full biography >>


  • Find Adrian Gaxha on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  206

Hitet (2011)

Brenduar (2010)

300 Godini (2008)

Thuaj Mamit (2004)

Luj, Luj, Luj (2003)


» Add A Song »


Ngjyra E Kuqe
Ka Je 2x
Kjo Zemër
Oj Ti Qik
Kalle
Welcome To Prishtina
My Girl
Money
Asnihere
Fundin Tek Une E Ke

Translations (24)

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018