A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Aferdita Demaku

Tags: Aferdita Demaku, Aferdita Dermaku

Origin: Drenicë    Residence:        Age: 38   Zodiac sign: Dashi  
Aferdita Demaku is a popular singer of Modern Traditional, Folk Traditional, Traditional Wedding music. Afërdita Demaku eshte nje kengetare qe kendon kengen e mirefillte shqipe me shume zemer. Lindi ne Abri te Eperme te Drenices. Ne skene eshte paraqitur qe prej viteve te '90,si femije i talentuar dhe eshte shperblyer me vendin e pare, kudo mori pjese neper Festivale kenge te filloristeve, por edhe si antare e SHKA "XHemal Abria", qe po e drejtonte vellau i saj. Nje dite, si nxenese e klases se peste i ishte lutur vellaut ta merrte ne ushtrimet e ...

>> Full biography >>


  • Find Aferdita Demaku on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  266

Per Dasmen Tuaj (2017)

Kanagjegji Im (2017)

Lotë Dashurie (2016)

Kenge Shpirti (2015)

Erdhi Rasti (2014)

Sfida Ime (2013)

Dashnor Pa Dashuri (2012)

Kokan Mbledh Qikat Per Qef (2011)

Kenge Te Vjetra Folklorike (2011)

Veç Me Zemer (2010)


» Add A Song »


Babe E Nane
Lotë Dashurie
E Pranoj
A Ke Stop A Ke Kufi
Pervjetori I Marteses
Dashnor Pa Dashuri
Kthehu
Qele Zemren
Gurbetqari Im
Shpirt

Translations (1)

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018