A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Aferdita Demaku

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  322
  • Origin:
  • Drenicë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 39
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Aferdita Demaku is a very famous singer of Modern Traditional, Folk Traditional & Traditional Wedding music. Afërdita Demaku kendon kengen e mirefillte shqipe me shume zemer. Nga tere krijimtaria e saj, ajo lirisht mund te konsiderohet kengetare e muzikes folklorike, e muzikes patriotike, muzikes popullore, dhe muzikes popullore moderne. Lindi ne Abri te Eperme te Drenices. Ne skene eshte paraqitur qe prej viteve te '90,si femije i talentuar dhe eshte shperblyer me vendin e pare, kudo mori pjese neper Festivale kenge te filloristeve, por edhe si antare ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Dona Janova

(Her daughter)

Instagram

Account

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

Po Vjen Nusja (2018)

Kanagjegji Im (2017)

Per Dasmen Tuaj (2017)

Lotë Dashurie (2016)

Kenge Shpirti (2015)

Erdhi Rasti (2014)

Sfida Ime (2013)

Dashnor Pa Dashuri (2012)

Kenge Te Vjetra Folklorike (2011)

Kokan Mbledh Qikat Per Qef (2011)


» Add A Song »

Pervjetori I Marteses
Ta Jap A Mos Ta Jap
Më Nuk Vuaj Për Tradhtar
Hajde Te Hjekim Pak Merzi
Si Motër E Vëlla
E Pranoj
Esht E Veçant
Veq Te Nana
Kush Po T'behet Nuse
Dashuri Moj Dashuri


Translations (1)


Related Artists:

Leonora Jakupi

Arta Bajrami

Edona Llalloshi

Yllka Kuqi

Adelina Ismaili

Alberie Hadergjonaj

Ryva Kajtazi

Ganimete Abazi (Ganja)

Liliana Kondakçi

Anjeza Branka


Tags: Aferdita Demaku, Aferdita Dermaku

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018