A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Afrim Gerbeshi - Pavarsia


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

11/07/2018

2018-07-11T11:49:47

Song from the album:

"Beteja E Marecit""Pavarsia" is a new song recently added in songs archive sung by Afrim Gerbeshi.
Probably the lyrics to this song will be available very soon, but your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody with the lyrics.
The music video from Afrim Gerbeshi attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Vaxi & Bleon Zeqiri - Pavarsia

une qo dit te pres ty me gezim e lot qdo shqiptar feston kit dat dikush afer dikush larg
edhe pse jam ne mergim zemer e kom vend tim bab e na i kom shqiptar jam krenar jam kosovar

oj moj kosove nene jone po rritem per gjithmon pavarsia ska renesi se ku je lind ska rensi se ku jeton me rensi mos me harru asnjeher kosoven
gjyshi
mua me ka thene tash kur isha ne prishtin mos i harro keto fjal je shqiptar je gjaku im oj kosove nena jone po rritem per gjithmon
pavarsia

Fatmir Hoxha - Pavarsia

Rrezon dielli mbi Kosove
Larg po ndihet nje tupan
Po stolis Kosova Nane
ME flamurin Ane e mban
Feston nana me lot gezimi
Gjaku i djalit s'i shkoj kot
Ju gzu zemra e jetimit
Pavarsine e gzojm N'kosove!

REF2.Nzemer kem nje flake
Qe nuk shuhet per atdhe
Per Kosove Per Shqipni
Hallall gjakun qe kem derdh

Te festojm o shqiptar
Para botes kem nje emer
Nje shqiponje e ka flamuri
Nje Kosove e kemi n'zemer
E te ndihet zani larg
Kudo Nbote ku ka shqiptar
Po festojme lindjen e re
Le ta dije nje bote e mbar

REF2

Se kjo rruge ishte e gjate
Qe dha vaj e shum lot
Pavarsin o e fituam
Begati o per deshmor
GJakun kurre mos ta harrojm
Qe ju shkoj trimav t'liris
Kenga kurr sdo te pushoje
Sa tjem gjak i Dardanis

REF2

Kenge Per Femije - Pavarsia

sa koh ka kaluar deri sa erdhi kjo dit sa njerz jan fliuar e sa shum kemi prit plot sakrefica e mundim plot vuajte e padrejtesi kaloi kjo kosova ime gjat rruges per pavarsi vite e vite te tera trimat per liri luftuan vite e vite te tera nenat lutuna sa e shenjt e sa e qmuar eshte kjo dit sa me mall thrrasim kosove republik enderrat shekullore e shqiptareve je ti amaneti i atyreve qe ran per liri FJALA PAVARSIKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018