A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Afrim Gerbeshi - Moj E Mira Si Lulja E Livadhit


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

11/07/2018

2018-07-11T11:50:04

Song from the album:

"Beteja E Marecit""Moj E Mira Si Lulja E Livadhit" is a new song recently added in songs archive sung by Afrim Gerbeshi.
Probably the lyrics to this song will be available very soon, but your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody with the lyrics.
The music video from Afrim Gerbeshi attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Bujar Ademi. We wish that's the lyrics you are looking for:

Moj e mira si lulja livadhit o e livadhit o,
Po ban drit moj me dy syt e ballit o, moj te ballit o
Po ban hije me qerpikt e zie o,moj te zie oo
Va ke djegur zemren djemve trie o,djemve trie oo'oooe

Moj e mira si lulja e molles o, moj e molles oo
Tka dal zani o nahi Tetoves o ,moj Tetoves oo
Tka dal zani o ne ket nahije moj,nket nahije o
si per mend e per Bukurije o Bukurije oooo ,ohe


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018