A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
BiographyTags: Afrim Muciqi, Afrim Mucici, Afrim Muqiqi


Choose star rating
  Rating:  4.7 / Votes cast:  55


Afrim Muçiqi

Origin: Llapashtice  
Residence:  
Age: 47
Birthday: 27 February 1969
Zodiac sign: Peshqit
Music genres: Tallava
More genres: Traditional Wedding Modern Traditional Kosovo's Traditional

Afrim Muçiqi is a popular singer. Kengetari mirnjohur Afrim Muqiqi u lindi ne Llapashtice te Podujeves. Shkollimin fillor dhe te mesem i mbaroi ne Podujeve dhe me pas vazhdoi ne Fakultetin e SHkencave Politike ne Prishtine Nderkohe edhe muziken e kshte te trasheguar nga familja e tij Dalja e Pare ne Skene ishte rreth vitit 1984 e qe nga ajo dite nuk iu nda muzikes asnjehere. Ai ka mbi 24 albume te zhanrit Popullor Tallava te publikuara deri me tani Aktivitet e tij neper Dasma dhe Koncerte tregojne edhe me tej se sa te pelqejne muziken dhe veprimtarin e tij si nje kengetar i njohur.
Per aktivit te tij muzikor Afrimi ne moshen e tij rinore ishte futbollist per Llapin dhe Gjilanin e per Gjilanin u fitua edhe Kupa e Kosoves Kariera e tij si futbollist perfundoi per shkak te lendimeve qe ne ate kohe kishte marre por ai vazhdon te gjej veten akoma sportit
Edhe pse Angazhimet e tij neper Koncertet dhe Dasmat e Shumta. Ktu nuk e ndalin klubin futbollistik Prishtina si nenkryetar i saj.

» Edit Bio »
Loading...


Kalendari
17/01/2017
Happy Birthday Happy Birthday:
Calvin Harris
Calvin Harris
33 vjeç
Beka
Beka
37 vjeç
Skifter Etemi
Skifter Etemi
41 vjeç
R.I.P.     Rest In Peace:
Jusuf Gervalla
Jusuf Gervalla
(1945-1982)

This Week's Poll
   15-21 Janar 2017

A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

  Fare

  Po

  Jo

  Shumë

  Aspak

  Jashtëzakonisht

Vote