A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Agim Doçi

Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  72
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Zvicër 
  • Age:
  • 69
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Agim Doçi is a very famous writer and songwriter. AUTOBIOGRAFI: U linda nga nëna ime kolonjare me emrin Shqiponja, dhe sipas gjasave me babë miriditasin Mëhill Doçi, rreth mëngjezit të datës 9 maj 1948. Pra prindër ish-partizanë, ish-anëtarë të PPSH-së. Mbasi kreva arsimimin tem në Shkodër deri në gjimnaz (me rezultate të shkëlqyera në mësime dhe me 2 nota të thyera në sjellje), u regjistrova në Universitetin Shtetror Tiranë në Fakultetin e Inxhinierisë Dega Elektrike në të cilin Diplomën e mbr...

>> Full biography >>
Related Artists:

Zef Mulaj

Xhevahir Spahiu

Pjetër Bogdani

Martin Camaj

Fatos Arapi

Ernest Koliqi

Arben Duka

Pjetër Budi

Teodor Keko

Bilal Xhaferri


Tags: Agim Doçi, Agim Doci

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018