A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Agim Vinca

Choose star rating

Rating:  2.7 / Votes cast:  17
  • Origin:
  • Veleshtë (Strugë) 
  • Age:
  • 70
  • Zodiac sign:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Agim Vinca is a popular writer. Shkollën fillore e kreu në vendlindje, ndërsa të mesmen në Strugë. Studimet për gjuhë dhe letërsi shqipe i kreu në vitin 1970, në Fakultetin Filozofik të Universitetit të Prishtinës, ku edhe magjistroi dhe doktoroi. Është profesor ordinar në Fakultetin e Filologjisë të Universitetit të Prishtinës, ku ligjëron Letërsinë e sotme shqipe. Agim Vinca është njëri nga poetët e njohur bashkëkohorë shqiptarë dhe njëri ndër studiuesit e dalluar të...

>> Full biography >>


Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Fejzi Bojku

Vath Koreshi

Avni Azizi

Vehbi Kikaj

Mark Krasniqi

Ilirjan Zhupa

Vasil Tabaku

Hafiz Ali Korça

Leonardo Da Vinçi

Mihal Gjergji


Tags: Agim Vinca

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018