A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Aida Doçi

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  256
  • Origin:
  • Prishtine 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 22
  • Zodiac sign:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Aida Doçi is a very famous singer of Pop, Modern Traditional, Traditional Wedding & Folk Ballads music. Studioi shkollen fillore ne Gjergj Fishta, shkollen e mesme ne Sh.M.E Gjin Gazulli ne Prishtine. Karrieren muzikore e filloj ne X Faktor Albania 2013 me grupin Natural, ku u renditen ne finale ne vendin e 3-te. Per shkaqe te largesise mes vajzave grupi u nda dhe secila vazhduan single. Aida nen menaxhimin e Naser Gashit filloi bashkpunimin me Chipsin. Në vitin 2015, Aida Doçi publikon albumin "Live 2015". Më datë 27 Prill 2016, Aida Doçi pu...

>> Full biography >>


Venesa Doçi

(Her sister)

Argjenda Doçi

(Her sister)

Natyral

(Former member)

X Factor Albania

(Contestant)

Facebook

Profile

Youtube

Channel

Facebook

Profile

Instagram

Account

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

Kenge Dasmash 2016 (2016)

Live 2016 (2016)

Live 2015 (2015)


» Add A Song »

A M’ke Harru
A Je Mire
Rren
Ndjese
A Eshte E Mundur
Iftari I Nanës


Also Check:

Arta Bajrami

Rita Ora

Era Istrefi

Adelina Berisha

Kida

Mimoza Shkodra

Adelina Ismaili

Nora Istrefi

Remzie Osmani

Leonora Jakupi


Tags: Aida Doci, Aida Doçi, Aida Doqi, Aida

Aida Doçi in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018