A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  2
  • Origin:
  • St. Louis, Missouri 
  • Residence:
  • Sh.B.A. 
  • Age:
  • 45
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Akon is a very famous international artist. Emri i Akon jashtë skene është Aliaune Damala Bouga Time Bongo Puru Nacka Lu Lu Lu Badara Akon Thiam. Ai është një këngëtar, producent dhe kompozitor afroamerikan. Akon kaloi tre vite në burg para se të bëhej i njohur dhe atje zbuloi aftësite e tij muzikore. Më pas, u zbulua nga një producent dhe nënshkroi kontratë me shtëpinë diskografike ”SRC Records”. Akon u bë i njohur në vitin 2004 me publikimin e albumin e tij të parë, “Trouble”, në të cili...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts» Add A Song »Related Artists:

Josh Turner

Tom Boxer

Eminem

Nelly

Kanye West

Will.I.Am

50 Cent

Enrique Iglesias

Daddy Yankee

James Arthur


Tags: Akon

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018