A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alandy

Tags: Alandy

Origin: Rumani 
Alandy is a popular songwriter. Alandy është një producent mjaft i ri i cili vjen nga Rumania dhe njihet si kompozitor i shumë hiteve të shumë këngëtarëve jo vetëm shqiptar por edhe ballkanas. Ai tash e një kohë punon dhe është nën menaxhimin e MAX Studios e cila udhëhiqet nga kompania e madhe shqiptare "MAX Production Albania". Ka realizuar disa hite, dhe ka pasur bashkpunime kryesisht me këngëtarët si: Dhurata Dora, Young Zerka, Soni Malaj, Ronela Hajati, Adelina Berisha e...

>> Full biography >>


  • Find Alandy on social networks:
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

More Songs

Loading... Please wait
See More


Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018