A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3
  • Origin:
  • Rumani 
BIOGRAFIA: Alandy is a popular songwriter. Alandy është një producent mjaft i ri i cili vjen nga Rumania dhe njihet si kompozitor i shumë hiteve të shumë këngëtarëve jo vetëm shqiptar por edhe ballkanas. Ai tash e një kohë punon dhe është nën menaxhimin e MAX Studios e cila udhëhiqet nga kompania e madhe shqiptare "MAX Production Albania". Ka realizuar disa hite, dhe ka pasur bashkpunime kryesisht me këngëtarët si: Dhurata Dora, Young Zerka, Soni Malaj, Ronela Hajati, Adelina Berisha e...

>> Full biography >>


Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Dionis Bubani

Brikel Guga

Dino Zigelli

Gac Cuni

Klevis Gjergji

Stivart Cela

Bruno Pollogati

Edmond Veizaj

Izet Kallaba

Leonard Canhasi


Tags: Alandy

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018