A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alban Furtuna

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  8
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 42
  • Zodiac sign:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Alban Furtuna is a very famous songwriter. Alban Furtuna është një nga kompozitorët më të njohur shqiptar. Ai vjen nga Tirana ku edhe ka lindur. Kompozon këngë kryesisht të zhanrit pop folk por edhe popullore. Ka bashkpunuar me shumë artistë të famshëm shqiptar si: Sabri Fejzullahu, Vjollca Haxhiu, Shyhrete Behluli etj. Ndërkohë që vazhdon dhe kompzoon edhe sot në studion e tij të inçizimit në Tiranë. Alban Furtuna ka filluar aktivitetin e tij si muzikant ne vitet 90 duke interpretuar ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Gent Myftaraj

Fatmir Muja

Kujtim Laro

Tonin Harapi

Nikolla Zoraqi

Ferdinand Deda

Aleksandër Peci

Osman Mula

Valentin Veizi

Enis Presheva


Tags: Alban Furtuna, Alban Fortuna, Alban Furutuna

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018